Oáza klidu uprostřed Jeseníků

V minulém článku jsem řešila docela vážné téma a upozorňovala na problematiku kupování zvířátek z množíren. Protože to bylo téma poněkud závažné, rozhodla jsem se, že tento článek bude oddychový a napíši vám o mém zážitku, který jsem prožila na Velikonoce.Jako každý mudla nebo kouzelník, i já jsem přemýšlela, jak si ty dny volna užít a jaký výlet podniknout. Od svoji známé jsem věděla o jednom faunaparku, který shodou okolností leží necelou hodinku cesty od mého domova. Nebylo co řešit, místo výletu bylo jasné! Vůbec jsem nevěděla co od toho čekat, myslela jsem si, že to bude takovéto místo, kde nějaký nadšenec má na zahradě pár papoušků, ovcí a koz. To jsem netušila, jak moc jsem se mýlila. 

Když jsme dorazili do malé vesničky jménem Horní Lipová, už místo samo o sobě mě nadchlo. Opravdu malá vesnice v krásném údolí obklopená lesy, kde slyšíte jen zpěv ptáků, kteří přerušují božský klid. A jako bonus je zde neskutečně čistý vzduch. Faunapark se dá lehce najít, protože leží u hlavní cesty. Ostražitě jsme kráčeli k pokladně a přemýšleli, co čekat. Velice milá paní nám prodala vstupenky, které stály 120kč, což, jak se později ukázalo vůbec není velká částka za ten krásný zážitek. 

Hned na pohled vás místo zaujme, protože se cítíte jako v oáze - zelená tráva, štěrkové chodníčky, uprostřed jezero po kterém plavou labutě, všude okolo doplňky ze dřeva a opravdu skvostné výběhy pro nejrůznější zvířata. Není jich tam moc, je to malé místo, ale jeho zvířecí obyvatelstvo vás chytne za srdce. Kromě velice upovídaných papoušků a různého ptactva zde najdete také klokany, které zrovna mají mláďátko a tak se můžete dívat na to, jak si malý klokánek spokojeně hoví v maminčině vaku. O kousek dál narazíte na to, co všichni z hradu moc dobře známe - sovy! Jsou nádherné a vyrovnají se našim sovičkám. 

Jen co jsem se pokochala sovami ucítila jsem, jak mě někdo nebo něco pozoruje, otočím se a vidím pštrosa, jak zvědavě natáčí hlavu a prohlíží si mě. Když jsem se ho vydala pohladit, procházela jsem kolem opic! Ano, mají tam i opice, které jsou docela rozverné a natahují k vám své malé ruce, aby se s vámi pozdravili. Zrovna, když jsem si myslela, že mě tady už nic nepřekvapí ozvalo se zařvání a já překvapeně vzhlídla k výběhu, kde jsou ubytované dvě statné pumy s divokostí v očích. K výběhu se dostanete tak blízko jak jen to jde, není to jako v zoogických zahradách, kde stojíte několik metrů od výběhu. Tady klidně do klece můžete prostrčit ruku, ale strach vám to nedovolí :) Pumy nebyly to nejlepší, co tohle místo nabízí. Kousek vedle má svoje obydlí naprosto skvostný a respekt vzbuzující tygr  Diego. Je obrovský, jde z něj strach, ale přitom má v očích hravost a pokud pominete, že je to šelma, máte chuť ho obejmout. 

A zlatý hřeb? Rozkošná malá tygří holčička, která tam sice má svůj výběh, ale když budete mít štěstí, pustí ji majitel parku ven a vy se s ní můžete pomazlit. Já to štěstí měla a byl to neskutečně krásný zážitek! 

Pokud přijedete v době, jako my, což znamená koncem zavírací doby, může se vám stát, že celý park budete mít pro sebe a pan majitel vám udělá soukromou prohlídku, což se nám poštěstilo a tak jsme měli možnost vidět, jak si vleze do výběhu k tomu obrovskému tygrovi a pohraje si sním a nebo jak ,pro mě nebezpečnou, pumu drbe za ouškem. Navíc vám řekne vše o těchto zvířatech, povypráví něco o historii parku a podobně. Pan majitel tam má i dva chlupaté pomocníky - australské pastevecké psy a ti vás v parku provází na každém rohu, čekající na to až jim hodíte míček nebo je pohladíte.

Pokud máte chuť na něco dobrého nebo kávu či čaj, je zde i menší hospůdka, která je jako z pohádky. Vše ze dřeva a je vám tam hezky útulno. U baru vás pozdraví další nádherný hafan americký akita inu, který vypadá jako vlk. 

Celkově jsme tam strávili asi dvě hodiny a já za tu dobu načerpala energii, cítila se blízko k přírodě a hlavně si užívala všechny ty krásná a v tomhle parku šťastná zvířata. Je to opravdu úžasné místo a pokud budete mít chvilku, určitě neváhejte a vydejte se tam, je to taková malá oáza klidu v dnešním uspěchaném světě.

Pozn. Pro vás, kteří byste místo chtěli navštívit, přikládám webové stránky parku:
http://www.faunapark-ops.cz

Pro spolek S.K. Tessa di Maristella

6 komentářů:

 1. Tygřík je hrozně rozkošný ♥
  Příště jedu s tebou =D O=)

  OdpovědětVymazat
 2. Co to je australský pastevecký pes prosím?

  OdpovědětVymazat
 3. Carol,je to australský ovčák :)
  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Australský_ovčák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak to potom jo. Jsem si říkala, že australského pastevce prostě ještě neznám.
   Australského ovčáka doma už mám. :D

   Vymazat
 4. Jeee, tak to se mas. Je to nádherné plemeno :)

  OdpovědětVymazat

Zajímá Vás cokoli? Nebo se Vám článek líbil? Vyjádřete to v kometářích a potěšte autora článku!