Hledáme sovy s Hetty-minisoutěž


Znáte to, jen tak přijdete na hrad, chcete napsat nějakému skvělému kamarádovi nějakou hloupost.. a pak Vám to dojde. Sovy zmizely!!!
Jsou fuč! V neznámu! Pryč od civilizace. Bez jídla, naší každodenní starost a lásky, bez svých pohodlných klecí a pamlsků...
Co teď?
V poslední době je toho na mne trochu moc. Nejen že mi spolek a všechno to starání okolo zabírá hromadu času, ale do toho mi jedna nejmenovaná fialová sebere duši, zavře ji do skleničky a navíc z hradu odletí všechny sovy do neznáma. No není to divný? Samozřejmě, že je! A jak! Moje milovaná Tššpka zmizela v nedohlednu!
Ještě více mne ale zasáhla šokující zpráva- že odletěly i sovičky ze školního sovince.Stejně na tom byly i sovičky Anee Hillsové či madam Any Dawson...no hrůza!


Kde jen mohou ubohé sovy vězet?

A to je nyní Váš úkol! Najděte mi kde Vaše sovy sídli. Opalují se na Hawaii? Nebo lyžují v Alpách?
Nejoriginálnější nápady které napíšete do komentářů budou odměněny. Hlavní cenou je 
Crop top Zlé královny-Nit, nové pytlíky z Niti, 100ks Bertíkových fazolek tisíckrát jinak či mikina ochránců zajíců a mnoho dalšího.
Nápady do komentářů pište do 14. 5. Budu se těšit!
Výsledek obrázku pro happy owl face
zdroj zde 


Za SSk
Hetty Londsová

12 komentářů:

 1. Zdravím :)
  Nejprve mne napadlo, že moje sovky jsou v sovincích někoho jiného - a užívají si tam plného krmítka. Jenže - nikdo jiný sovy také nemá, všichni říkají, že jejich sovky jsou pryč. Kde jsou?

  Napadá mne několik variant:
  - mají soví prázdniny a letěly na jih (ty, co mají rády slunce)
  - mají soví prázdniny a letěly na sever (např. sovice sněžná)
  - mimo Bradavice se koná výstava sov a ony se chtěly zúčastnit
  - mimo Bradavice se koná výstava sov a ony chtějí fandit svým favoritkám
  - jedná se o soví vzpouru / stávku - až poznáme, že to bez nich nejde, tak se vrátí a budou požadovat dvojnásobné krmné dávky
  - je to důsledek černé magie - začarovala všechny sovy tak, aby byly neviditelné
  - sovy prostě letěly na výlet, jen nám o tom nezanechaly zprávu ... poslat po sově ji prostě nemohly :)

  Bibi

  OdpovědětVymazat
 2. Indris Elwinor

  Myslím že mé sovy určitě využily pozvání na mezinárodní soví exkurzi v Athénách. Toto město je přímo protknuté symbolem sovy a tak nebylo vybráno náhodně. Sovy se zde dozvědí informace o historii svého rodu ale i hodně praktických rad, např. jak si udržet čistá pírka či správně čistit zobáček. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Píp :)
  Co si budeme nalhávat. Naše sovičky každý den posíláme s nějakými dopisy, dárky, přáníčky a podobně.
  Kocháme je, staráme se o ně, krmíme je, ale myslím, že i ony si čas od času chtějí dát oddech.
  Když se řekne slovo oddech, většina lidí i zvířat si představí teplo, slunce a moře.
  Sovičky jely na jih. Dnes to tam je samá sova. Válejí se u moře a odpočívají.
  Sovy, které nemají rády teplo, mají zařízený sněžný areál, kde se nacházejí hlavně sovice sněžné.
  Ty tam lyžují a jezdí na snowboardu.
  Co si budeme nalhávat... Bude tam spoustu jídla a myslím, že až přiletí z dovolené, tak budou chtít hromady jídla, protože si zvyknou, že mohli jíst kdykoliv a cokoliv.

  OdpovědětVymazat
 4. Lucas Redferrum

  Když jsem vešel do velké síně a viděl jak všichni plašili a šíleli, že nemají svoje sovy, okamžitě jsem běžel do sovince zkontrolovat svoje sovy. No tak nic nebyly tam, ale moje sovy jsou vychované a vědí, že když někam jdou nebo letí, musejí mi dát vědět nebo nechat vzkaz. Koukal jsem po celém sovinci a v kleci, kde sídlí Hektor, jsem našel vzkaz. Letěli jsme všichni na celosvětovou soví konferenci do Švýcarska. Vrátíme se snad za týden. Čus tvoje soví letka.

  Tak si to tam snad užijou :)

  OdpovědětVymazat
 5. Trixie Deliah Sinclair

  Mám tři sovičky. Dvě pravda, velmi pokročilého věku si zřejmě zaletěly do Francie neboť tam je prý krásná soví zotavovna a potřebovaly nabrat síly. Třetí sova, trochu mladší, si pro změnu udělala výlet do Athén, aby si prohlédla místní památky.

  A kam letěly ostatní sovy? Inu, to nevím, ale proslýchá se, že už toho měly prostě dost a vyhlásily stávku! Že prej jsme na nich moc závislí tak ať si to vyzkoušíme jednou bez nich. Tak je to!

  OdpovědětVymazat
 6. Jane Anne Virgine

  Trochu mě zarazilo co to máme k jídlu: "Dnes se podávají ptáčci v rozletu s knedlíkem. K pití máslový ležák." Co asi za ptáčky využili? Myslím že oběd dnes vynechám.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahojky,
  já osobně jsem nad tím velice, ale velice dloouho přemýšlela. A přišla jsem na hoodně moc teorií. Takže vám jich pár vyjmenuji :)¨
  Takže já osobně mám 5 soviček a všimla jsem si, že jim už nemají červíky. (červíky moje sovičky MILUJÍ). A jelikož jim došly, tak se naštvaly a uletěly mi za někým, kdo má červíků mnoho. Ale potom jsem zjistila, že to neni pravděpodobné, jelikož zmizely každému! Říkám si, jak je to možné?...

  -Sovy slaví Soví apríl! Věřím, že když mi máme Apríl, tak i ony. A také věřím, že ho mají o měsíc posunutý a mají ho déle než my! Takže se možná sovy domluvily a řekly si, že si z nás udělají srandičku. Hihi

  - Další možností je ta, že jim, došel Soví čaj a tak letěly hledat jiný. Protože... Kdo by nemiloval Soví čaj, že ano. O:)

  -Myslím si, že si sovy chtěly krapet užít, tak letěly k mudlům, aby mohly fandit našim českým hokejistům! Kod by přeci neměl rád hokej. No... kdo ví?

  -Další možnost je ta, že jim dal pan ředitel volno a zaplatil jim nějaký pobyt v lázních. Takže teď si tam sovičky užívají a my nemůžeme posílat dopisy... No závist!

  - Nebo jim vadí ten rámus, co se ozývá z tribuny Sedmiboje? Možná kvůli tomu nemohou spát a už se naštvaly!

  -Hmm... nebo někdo vynaleznul magnet na sovy a teď si ty všechny sovy přítáhnul k sobě a vlatní je jen on!!To by byl škandál, kdyby se to zjistilo. :O

  -Dále tu mám.. Soví stávku! Možná, sovám neplatíme jídlem moc dobře a kupujeme jim jen levné soví zrní a to jim už moc nechutná. Tak se rozhodly, že zahájí stávku, dokud jim nepořídíme lepší jídlo! Třeba muffinky O:)

  -A poslední možnost je ta, že sovy začaly žárlit! Je mnoho věcí, na co by mohly žárlit. Na krysy, na žabky nebo na šneky, ale myslím si, že nejvíce žárlí na nové oblečení jejich majitelů! Že si řeknou: ,,Pff, oni utrácejí za oblečení a nám se ani nevěnují". Možná to, jim vadilo a odletěly pryč.

  Tak toto jsou všechny moje teorie!
  Pěkná den,
  vaše milovaná
  Hillsová

  OdpovědětVymazat
 8. Já myslím, že moje "ubohé" sovy nikde nevězí. Prachsprostě využili možnost vzít čáru a uletěly. Je pravdou, že jsem je poslední dobou učila na novou dietu alá "v sovinci nic nenajdete, takže se ve vlastním zájmu nažerte v sovinci jiných", nicméně já to myslela pro jejich dobro! Taková sova musí být fit a jestli je tak kulatá, tedy jinak prostorově stavěná, že se ani neudrží a neustále přepadává na všechny světové strany, tak to je přeci nebezpečné sovímu zdraví! A já to s nima přece myslím dobře! A taky tedy, že můj velký sovinec žral v takovém tempu, že bych nikdy neušetřila na nákupy v NiTi a na Příčné. Opeřené koule si ihned po oznámení omezení v rámci dalšího kole Sedmiboje zaslaly žádost na mezinárodní asociaci Sovy sobě, nechaly si vystavit hromadný poukaz na ozdravný pobyt v sovím ráji Hůví klid uprostřed Amazonského pralesa a teď si užívají lázeňské procedůry kdesi uprostřed ničeho. Ani mi nedaly vědět, kde přesně. Víte vy vůbec jak je taková Amazonie veliká? Poslali mi dokonce pozdrav, opeřenci nevděční.

  "Hůů,
  máme se tu hůvově. Dostáváme najíst, chovají se k nám hezky a nic po nás nikdo nechce. Možná už se nehůvidíme.
  Za celý soví klan,
  Pušťalína"

  Však říkám, nevděčníci opelichaní. Snad si brzo uvědomí, že jim chybí můj sovinec a vrátí se.

  Any Dawson

  OdpovědětVymazat
 9. Osobně věřím v to, že mé sovy využily magické vlastnosti trhliny k tomu, aby překonaly čas a prostor a ocitly se tak v zensunnitském klášteře. Zde nyní zdokonalují svojí mysl i tělo kombinací meditací, kung fu a speciálního opeřeného umění shuai jiao.

  OdpovědětVymazat
 10. Kvák
  Já osobně tu mám pár nápadů.
  1. Sovy si udělali dovolenou. Přece nám nosí poštu, posíláme je s těžkýma balíčkama. Přece i sovy mají jednou za rok nárok na dovolenou bez nás. Bohužel jim nedošlo, že kdyz odletí tak se celý hrad zblázní.

  2. Sový stávka. Ruku na srdce kolik z vás má v kleci krmení? Ty sovy nežijí jen že vzduchu. To je téměř týrání sov a zvířátek. Nedivím se. Proto si myslím, že až když budeme mít v kleci krmení tak se vrátí.

  3. Sovy nejspíše emigrovali. Teď je všude blázinec na druhou. Celý ten sedmiboj a zápasy a jako bonus Zpytel odmítl uklizet takže máme nehorázný bordel ve společenské místnosti. Vše hrozně hlučné a zvířátka přece slyší lépe než my. Proto emigrovali tam kde je ticho a klid. Vrátí se až skončí sedmiboj a generální úklid.

  4. Sovy letěli na návštěvu. I sovy mají pribuzne tak se nesmíme divit když jednou za rok je odletí navštívit. Jak by vám výpověď kdyby jste svou matku či babičku viděli jednou za 3 roky třeba? Tak vidíte i sovy mají city a své blízké. Pokud letěli k babičce ta se nám vrátí vykrmene až hanba.

  5. Koncert Sováka Sovy. I sový svět má své zpěváky. Slyšela jsem od své sovy( Marvolo) jak se letos bude konat koncert Sováka Sovy. Prý nejlepší zpěvák sov za tohle století. Tam počítejte s tím, že sovy vrátí až po koncertu.

  6. Školní tábor. I sovy mohou mít své tábory na rekreaci. Nejspíše odletěli do Řecka kde je hodně památek a tepla. Trochu jsem hledala na netu a četla jsem, že v Řecku je novy tábor pro Sovy. Tak doufejte, že až se vrátí tak vám přinesou suvenýr.

  Pro SSK
  Žabka Annya Liddle

  OdpovědětVymazat
 11. LIR

  Já si myslím, že odpověď je jasná a leží přímo před námi. Tímhle způsobem bych také ráda navrhla bližší vyšetřování případu.
  S probíhajícím sedmibojem má naše škola velké výdaje, ať už se jedná o odměny či hrazení úhrad za občerstvení. Tyhle ztráty se z něčeho musí pokrýt, takže pan řídící využil trhlinu jako zástěrku k tomu, aby mohl naše sovy normálně zneužít! Teď se někde chudinky musí pářit a snášet o sto šest, aby následný prodej vajec či již vylíhlých soviček dostal školu z červených čísel...
  Zachraňme sovy co nejdřív!

  LIR =)

  OdpovědětVymazat

Zajímá Vás cokoli? Nebo se Vám článek líbil? Vyjádřete to v kometářích a potěšte autora článku!